RUST EXPERIMENTAL

Vyznavači survival her musí zažívat krásné období. Steam Early Access nabízí  několik her v alfa a beta verzi, které hráče lákají, aby v nich strávil né minuty a hodiny, ale celé dny bojem o vlastní život.

Největším tahákem je beze sporu Rust.  Hru začínáte jako trosečník v pusté krajině bez výstroje, bez oblečení, pouze s kamenem a loučí v ruce a vaším hlavním úkolem je přežít co nejdéle.

Ihned poté, co si zažijete základní herní principy jako je lov zvířat pro potravu, sběr a těžba surovin, vyrábění (craftění) věcí, pusťte se do stavby vlastní základny. Základnu a především její umístění doporučujeme navrhovat s ohledem na odolnost vůči RAIDům (což je vyplenění a zabavení základny protivníkem).

Ale aby jsme Vás hned nestrašili, ne všichni hráči mají jako hlavní zábavu rabovat a zabavovat ostatní, najdou se i tací, kteří rádi poradí či přímo pomohou začínajícím hráčům se získáváním základních zkušeností a stavbou jejich první nedobytné pevnosti.

Garry Newman, zakladatel Facepunch Studios (které hru vydalo): „Hráči by na sebe měli být hodní, protože z toho mají dobrý pocit. Nechceme systém, který by motivoval lidi dělat jen dobré skutky. Nechceme hru ani rozdělit na „dobré“ a „zlé“ charaktery, lidé by se měli chovat jako v reálném životě.“

Facepunch namísto toho přidal velmi důležitou funkci – hlasový chatu (klávesa V), který umožní hráčům lépe komunikovat a zabránit tak zbytečným vraždám „ze strachu“.

„Být schopný komunikovat a spolupracovat s jiným člověkem, vcítit se do jeho nálady a pocitů je nejdůležitější faktor každého hráče. Je ještě spousta vylepšení, které můžeme a plánujeme udělat, aby komunikace mezi hráči byla co nejsnadnější. Vždy jsem ohromený, když ke mně ve hře přijde neznámý hráč a nepřetáhne mě kamenem po hlavě.“ Uzavírá rozhovor Newman.

Pokud si plánujete hru koupit, nebo se již řadíte mezi hráče, navštivte také náš herní server který najdete v seznamu modifikovaných serverů pod názvem „CZ/SK/EU Forgotten Island PVP“ a nebo se připojte přímo na IP
Mapku, seznam pluginů a použitelné příkazy najdete v hlavním menu těchto stránek.

Lovu zdar cz-petr EDS


Z pohledu hráče Haxna

RUST -Datum vydání 11.12.2013 uznejte sami ,magické to datum. pokusím se rozepsat pro širokou veřejnost co nejpodrobější popis a přiblížit o co jde MMO survival hra MMO-Zkratka MMORPG z anglického massively multiplayer online role-playing game Survival Techniky přežití (anglicky Survival skills nebo obecně Survival) od FACEPUNCH STUDIO RUST Alpha HaXnA Doporučuje Žít a mít místo v batohu

Ptáte se, proč právě rust? V poslední době velká obliba jak u mě tak v partě EDS a právě proto se chci na RUST zaměřit jak to začalo : tvurci a jejich obliba DAYz a minecraftu nechala splodit Rust…

+ ATMOSFERA

+ KOOP

+ GRAFIKA

– DLOUHÉ NAČÍTÁNÍ

– MEDVĚDI NA ZAČÁTKU )

od FACEPUNCH STUDIO RUST Alpha HaXnA Doporučuje Žít a mít místo v batohu


Z pohledu hráče Ewran01

Pozor na medvědy! Hlavně v noci. A nejen na ně. Neopatrností a přílišnou důvěrou ostatním hráčům se vám může stát, že vás umlátí třeba kamenem. Ale nebojte, není to pravidlem a ačkoli si nevyberete hráče, můžete si vybrat server, který vám vyhovovat bude.

Herní prostředí je přívětivé pro naturofily, nekonečné louky, hory, pláně a moře kam až sahá mapa. Grafické zpracování je velmi povedené. Po zrození na náhodném místě jste nazí a máte přidělené pohlaví. V základní výbavě jste obdrželi kámen a louč a taktéž základní skilly (výroba určitého typu oblečení, zbraní, nástrojů apod.), což vám umožňuje se o sebe celkem rychle postarat. Jako v reálném životě, tak i v Rust máte žízeň, hlad, cítíte chlad a horko a také toužíte(alespoň většina) někde bydlet. Kde to bude,záleží na vás. Rust dává hráči volnou ruku v rozhodování v mnoha ohledech, okolní prostředí si můžete téměř ve všem přizpůsobit své představě.

K postavení budovy vám zpočátku stačí natěžit dřevo pomocí přiděleného kamene(ze dřeva v inventáři vytvoříte papír, dále stavební plán a kladívko). Na výpravách z vašeho základního bodu budete nacházet potřebné itemy k vylepšování zkušeností vaší postavy, jež pak budete využívat v těžbě, lovu, stavbě a přežití vůbec. Itemy nejčastěji potkáte v sudech a krabicích u cest, náhodně v prostoru kde se právě pohybujete, a také v konkrétních lokacích.

Tyto lokace jsou např. opuštěné továrny a letiště, dle nastavení serveru je zde pravidelně spouštěna radiace, bez antiradiačního oděvu či pilulek nedoporučuji v době radiace navštěvovat-zemřete. Taktéž je možnost nacházet itemy v „dropech“. Padají z letadel a pokud je sledujete, máte šanci je vystopovat. Jedním ze zajímavých itemů je možnost, si po postavení dopadové plochy, přivolat vlastní drop.

Rust nevyžaduje kooperaci, ale jak už to u multiplayerů bývá, budete rádi za spojence. Nejen, že víc hlav víc ví, ale v jednotě je síla a kooperace vám život v Rust rozhodně usnadní, ať už se bude jednat o rozdělení činnosti v získávání materiálů či v obraně vašeho území před útoky nepřátel(ostatních hráčů). Pro mnohé je jednodušší a zábavnější dobývat území a získavat itemy tímto způsobem.

Nezadnebatelné téma je v Rust je smrt vaší postavy. Pokud se pohybujete ve skupině, není její dopad až tak tragický, spoluhráč vás může stihnout uzdravit a nebo vám podá informaci o tom kde se nachází vaše tělo, abyste se po následním zrození mohli nalézt a vybavit se původní výstrojí. V opačném případě je na místě kontrolovat váš pohyb na mapě a stejně jako v životě, pozorně se dívat kolem sebe, aby se vám nic takového nestalo, nejdůležitější je přežít  🙂

S pozdravem HaXnA

ps:rast slast

[Celkem: 3    Průměr: 3.7/5]

3 comments to RUST EXPERIMENTAL

 • Gabro

  Ahoj, kdy budou servery zase funkční?

 • Gabro

  Nebo už jste to ukončili?

  • (EDS) cz-petr

   Omlouvám se všem hráčům, bohužel tento víkend čelíme kyber-útoku na naše servery (herní i teamspeak) a naše stránky. Zatímco provoz webu a ts serveru se podařilo udržet, u dedikovaných serverů došlo vlivem DDoS k výpadku, který je potřeba řešit na místě. Současný poskytovatel bohužel není tak flexibilní a řešit to bude až v pondělí dopoledne. Díky této zkušenosti opět hledáme jiné řešení, které zajistí lepší přístup k serveru a jeho správu i během víkendů.