Spintires

Simulátor jízdy offroad ruskou Sibiří s možností kooperace v režimu online multiplayer.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži pocity řidiče přepravující náklad dřeva z bodu A do bodu B ruskou Sibiří a překonejte přitom veškeré nástrahy, které na Vás čekají.

cz-petr: Hra se mi líbí, jedná se o zcela inovativní simulátor jízdy offroad, který narozdíl od her Hummer 4X4 a MotorM4X přináší zcela novou dynamiku vozu a troufám si říct perfektní zpracování kolizí vozu s terénem.  Po aktualizaci, která přinesla do hry možnost jezdit s modifikovanými auty i v režimu multiplayer už není o zábavu a rozmanitost nouze, kdo by si nechtěl zkusit extrémní výjezd s legendární trialovou Tatrou Kolos 8×8, nebo dokonce 12×12?

Pozor, většina modifikovaných aut neobsahuje certifikaci a pokud je použijete do hry, nebudete moci plnit achievementy, ani základní herní mise.

Další herní vychytávka, která se mi moc líbí, je možnost (v některých misích a u vyšší obtížnosti dokonce nezbytnost) nakládat si sám přepravované dřevo pomocí jeřábu. Pravda, především v multiplayerové části hry se tím situace umí značně zkomplikovat a hra se může protáhnout až na několik hodin. Věřím ale, že po několika neúspěšných pokusech se otrká každý koho hra baví a pak i nakládání krásně odsýpá.

Na posledním snímku vidíte bug, který ve chvíli, kdy s naloženým autem zapadnete a přijedete se vyprostit jiným vozem vám náklad bez milosti shodí z korby a v nejlepším případě se tahač s takto shozeným nákladem plouží krokem. Pokud se s touto situací setkáte, doporučuji v menu „pokročilé“ náklad vyložit a jeřábem znovu správně naložit a upevnit.

Hru bych ale doporučil jen opravdovým offroad fanouškům, protože se rozhodně nejedná o žádnou lacinou arkádu, kde s autem létáte vzduchem, používáte nitro a cestou sbíráte točící-se mince a na dobrý pocit po první úspěšně dokončené misi si budete muset nejspíš pár hodin počkat 🙂

Plusy:

+ kvalitně zpracovaná hra, která prověří nejen vaše reakce, ale především vytrvalost

+ možnost online multiplayer kooperace

+ množství dostupných modifikací

+ průběžné aktualizace

Mínusy:

– Hra umí připravit opravdu krušné chvilky (například když se nečekaně převrátíte v půlce jízdy -po hodině hraní a máte na výběr hodinový přejezd a vyprošťování druhým vozem, nebo hru zbaběle ukončit a opustit.

Vaše hodnocení hry:

[Celkem: 5    Průměr: 4.4/5]

 

3 comments to Spintires

 • cz-petr

  Podělte se s námi o Váš názor. Děkuji

 • Ryco

  Ahoj.prosim radu.jak v multaku nastavíme s kamarádem mikrofony abychom se slyšeli? nějak nevíme jak.diky za pomoc

  • (EDS) cz-petr

   čau, sorry za zpoždění… my na to používáme teamspeak, stáhněte si teamspeak klienta z adresy https://www.teamspeak.com/ (klikněte na download a připojte se na ip adresu „eds.cz“ jméno si zvolte libovolné… Stálá místnost pro spintires je založená, ale každý uživatel si zde může založit i dočasnou místnost, která bude existovat dokud v ní někdo je a můžete si ji zaheslovat, aby vám tam nikdo nelezl 🙂 Petr